| AnneM123 a întrebat:

La ce doctor ginecolog ma pot duce cu adeverinta cum ca sunt angajata? Nu mai platesc consultul? Sau care e treaba cu acea adeverinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Medicul de familie stie daca se poate face consult gratuit. Mergi la el si intreaba! Nu toate consultatiile sunt gratuite.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da' doctor de familie ai? La specialist te duci cu TRIMITERE de la ala de familie, nu cu adeverinta in mina... :X

| AnneM123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai despre acea trimitere vb, am inteles ca la spital privat nu pot sa am gratuit consultul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnneM123):

Ba da, cu conditia ca spitalul/clinica privata SA AIBA CONTRACT CU CAS-ul. Suni la ei si intrebi, e atit de simplu.

| alina2k18 a răspuns:

Buna, eu m-am dus asa cu trimitere.
Eu sunt din Bucuresti si medicul meu de familie la cabinet acolo e ca un fel de dispensar, gen sunt 3 medici de familie si un fel de policlinica cu ginecologie, ORL, medic de recuperare fizica, analize, medicul mi-a dat trimitere la ei gen ca lucreaza cu CNAS.
Ideea e ca trebuie sa faci programarea la inceputul lunii pentru ca atunci sunt fonduriwinking eu am facut programare pe 20 septembrie pentru 8 octombrie.
A fost inclus consultul, tratamentul si babes, pe care l-am verificat online la rezultat.
Altfel, poti cere medicului trimitere pentru investigatii la spital, dar acolo stii cum e, astepti, umbli... daca nu stii pe nimeni.
La privat, la fel, cat au fonduri de decontare, dar nu te gandi ca iti face tot tot gratuit, adica si eu tot la privat m-am dus doar ca era un cabinet mic laughing nu vreo sectie de gineco in spital privat mare.

| carlamic a răspuns:

La orice doctor

| AnneM123 explică (pentru carlamic):

Deci si la cel privat?