| Hopii a întrebat:

La ce ora este bine sa mergi la alergat?(dimineata si seara)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De preferat dimineața.
Pa, pa.

| SamSon a răspuns:

Nu cred ca mai conteaza ora, ci practicatul. Cat mai mult sport!

| drogh a răspuns:

Cel mai sanatos e alergatul de dimineata happy

| Ramoneluu a răspuns:

Dimineata

| Ramoneluu a răspuns:

Dimineata deoarece esti mai odihnit si poti alerga mai mult

| MaryAlexx a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la alergat dimineata (8 sau 9) dar inainte trebuie sa mananci ceva,o mica gustare: batoane cu cereale facute in casa,salata,dar nu ceva greu pentru stomac. Intotdeauna se face sport pe stomacul gol sau mai putin gol. Seara ar fi de preferat sa faci exercitii fizice,afara sau in propria casa.
Nu uita,dupa ce faci sport trebuie sa te alimentezi ca organismul tau sa-si primeasca nutrientii, se exclud grasimile sau prajelile, pentru ca degeaba ai facut sport daca ti-ai pus inapoi gramele pe care ti le-ai dat jos. Si inca un sfat, de fiecare data cand mananci carne trebuie adaugata la masa si ceva legume; stomacul tau este ajutat in a digera fibra din carne cu ajutorul legumelor.
Nu exagera cu alergatul! Cand corpul numai poate, asculta-l!