| ema_7550 a întrebat:

La ecograf se vede o sarcina extrauterina daca ar fi in saptamana a 12a?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gynycola a răspuns:

Acum 2 ani am fost operata de sarcina extrauterina_mi-au extirpat o trompa.eram insarcinata in 8 saptamana si mi-au zis ca nu mai asteapta sa dea inapoi(sa cada singur)deoarece el creste si ca risc fooarte mult¡se observa pentru ca normal bebele ar trebui sa fie deja crescut si sa s-e vada in uter.si inca ceva :ma durea foarte tare piciorul stang mai exact toata partea stanga si vomitam. te pup ¡multa sanatate¡

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se vede fiindca la 12 saptamani este destul de mare sa fie vazuta si de un ecografist mai putin experimentat.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Daca ecografistul stie sa umble cu aparatul, atunci categoric isi va da seama. Exista niste repere anatomice si niste modificari in dezvoltarea unei sarcini extrauterine fata de una normala, asa ca va vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să fii sigură ca se vede la ecograf. Se poate vedea din prima lună.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se vede in plus la sarcina extrauterina exista niste simptome clare, ti le va spune medicul in cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se observa.Depinde de organism si de sarcina.