| Ppaattyy12345 a întrebat:

La sfatul medicului (nu ginecolog) am oprit pastilele anticonceptionale, pentru ca imi faceau rau. Am avut relatii sexuale inainte de a le opri, este posibil sa raman insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Cum să fie posibil dacă ai avut relații sexuale ÎNAINTE de a le opri? happy

| Ppaattyy12345 explică (pentru fdhgcvnb):

Pentru ca s-a intamplat exact cu o zi inainte sa le opresc happy

| fdhgcvnb a răspuns (pentru Ppaattyy12345):

Am vești bune atunci. :) Conform articolului, ar trebui să dureze cam o zi să elimini toți hormonii de la anticoncepționale din corp, iar mai apoi încă vreo câteva zile minim până să-ți revină ovulația.
http://www.copilul.ro/......a7813.html
Baftă!