| RaisaGirl a întrebat:

M-a ars soarele pe umeri si spate acum doua zile si e tot rosu si ma ustura. Am dat azi cu iaurt ca am inteles ca e bun. Ce sa mai fac ca sa imi treaca pana sambata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu tot pe net am gasit acum doi ani o solutie pentru o prietena care le incercase pe toate care sunt amintite aici in celelalte raspunsuri. In locurile care te deranjeaza unge-te din abundenta cu felii de rosie si asteapta macar o ora pana sa faci dus. Este miraculoasa. Incearca, nu ai ce pierde.

| Lora a răspuns:

Da-te in continuare cu iaurt sau cu ou

| izzycupcake a răspuns:

Exista niste niste creme cu Q10 te dai cu ea si iti trece in cateva zile.

| Alișa00000000000 a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele.iti va lua toata durerea:*, asa am facut si eu si miá trecut a2a zi n.am mai avut nimichappy

| Alexandra260 a răspuns:

Buna si pe mine m-a ars incearca cu crema de galbenele de 2-3 ori pe zi. Pe mine nu ma mai ustura prea tare si trebuie sa astepti cateva zile oricum.Bafta

| PrsRaluca a răspuns:

Felii de castraveti sau de cartofi, comprese cu gheata, lotiuni de corp cu vitamina e sau pur si simplu spala-ti des umerii cu apa rece. Sa nu-ti mai expui zilele astea spatele la soare, iar data viitoare cand mergi la plaja foloseste o crema de protectie.

| RaisaGirl explică:

Pot sa ma dau o zi cu iaurt, alta cu crema de galbenele?