| OSLOMELBOURNE a întrebat:

M.am ars într.o zona unde pielea e subțire și arata nașpa rau,am avut o basica pe care am spart.o din greșeală și acum e carne vie practic, pare asa sangeranda. Ce grad inseamna ca e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Arsurile trebuie să fie pe porțiuni mari când sunt încadrate pe grade; o bășică nu poate avea gad! Folosește Cicatridina cremă și se va vindeca frumos și repede! Dezinfectează locul în porțiune mare și apoi aplici crema! Numai bine!

| missunderstoodx a răspuns:

Gradu69

| r0bin3t a răspuns:

Gradul -1 cred daca ti-ai spart singura o basica si ai avut putere dupa arsura sa intrebi asa ceva pe TPU. Da-te cu Cicatridin pudra si o sa fii bine! laughing)