| đ a întrebat:

M-am dus la magazin sa cumpar paine si cand i-am cerut vanzatoarei s-a dus, a luat painea, a studiat-o, a mirosit-o si s-a strambat putin apoi mi-a adus-o straight face. i-am zis ca nu mai imi trebuie si m-am dus sa cumpar de altundeva. patronul magazinului era exact langa ea, a vazut tot si nu a zis nimic. e normal asa ceva?
scuze daca nu e categoria buna xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Buna! Bineinteles ca nu este normal asa ceva.Probabil ca patronul a pus-o sa vanda painea si de aceea nu i-a spus nimic.In astfel de cazuri cel mai bine este sa anunti protectia consumatorului! Daca era foarte veche te puteai imbolnavi! Ai facut bine ca nu ai cumparat-o! Sper ca ti-am fost de ajutor.

7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu este deloc normal ce s-a întâmplat.
Vreau să te felicit că ai fost atentă la acest detaliu și ai refuzat să mai cumperi. Foarte puțini sunt atenți și cumpără alimente stricate, alterate sau contra-făcute.
De acum, să nu mai cumperi de acolo.

Numai bine!

| fabiola a răspuns:

Am renuntat de ceva vreme sa mai cumpar paine din comert, imi fac singura, pentru ca stiu ce pun in ea.La o paine se folosesc de la 4 la 9 E-uri periculoase pentru organism!

| PinkPanther a răspuns:

In tarile civilizate, unde clientul este respectat, NU e normal asa ceva, dar la noi oerice e posibil
ai facut bine ca nu ai cumparat painea respectiva, pe viitor ar fi bine sa eviti magazinul respectiv, cine stie ce produse expirate mai au

| Annie a răspuns:

Dupa parerea mea nu este normalthinking

| Iheartshoes a răspuns:

Nu e deloc normal.
Nu trebuie sa invinovatesti vanzatoarea. Poate ea a fost pusa de patron sa vanda painea oricum ar fi si ea a vrut sa.ti atraga atentia sa nu o cumperi ca e rea.
Bye!

| Miki_9341 a răspuns:

Nu este normal, daca a mirosit-o probabil stia ceva in legatura cu acel produs.Dar tu ai procedat foarte bine ca nu ai mai cumparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi normal in cazul in care patronul nu a observat ca vanzatoarea s-a strambat. daca a vazut-o atunci nu e normal, dar stii cum sunt unii patroni, daca pot sa isi vanda marfa ce mai conteaza. Dar ai facut bine ca te-ai dus sa cumperi dintr-un alt loc.