| malaua a întrebat:

Am fost la magazin si am cumparat ceva d 12 lei.am dat 15 lei vanzatoarei si pe langa cei 3lei rest mi-a dat in plus o bancnota de 50lei. zicand ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap, iau banii si plec...acum mi-am adus aminte ca avea camere d supraveghere si mi-e putin teama... avand in vedere ca nu mai am banii, pe care i-am cheltui ce pot face? adica daca isi da seama inc ele din urma ce as putea sa patesc?sad

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Nimic.
Adica ce draq ea ti-a dat banii, acum te condamna ca i`ai luat?
Daca ti i`a dat ca sa ii iei, tu nu trebuia sa ii refuzi. Cadourile nu se refuza.
ti-a pus Dumnezeu mana in cap? Nu pot sa explic asta, dar suna cam ciudat. Si de ce ti i`a dat? Mai ales ca e criza si romanii astia sunt zgarciti nu dau o felie de paine la un caine, apoi 50 lei? E ciudat. Dar nu ai motive sa fi ingrijorat, doar curios din punct de vedere al motivului.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Insusirea oricarui bun sau bani care nu-ti apartin se numeste furt! Chiar daca i-ai fi gasit pe strada, trebuia sa-i predai, daramite sa stii exact de unde sunt si sa profiti de neatentia unei vanzatoare, care poate ca are o familie grea si munceste pentru salariul minim pe economie! Foarte, foarte urat din partea ta! Si cine fura azi un ou, maine va fura un! Sper sa te depisteze dupa camera, daca mai mergi pe acolo!

| Ana a răspuns:

Nu cred ca isi da nimeni seama, si oricum e greseala ei, tu doar nu puteai s-o refuzi big grin

| Emeraude a răspuns:

S-ar putea ca la inventar sa-i iasa lipsa, nu? Nu ma pricep, dar cred ca s-ar putea sa descopere, mai ales ca au camere de supraveghere si sa intrii in bucluc. Mai bine scoti banii din buzunar si ii inapoiezi, ca sa dormi linistit.De fapt, nici nu-i scoti din buzunar, ca tot ai magazinului sunt, doar ca i-ai ...imprumutat, sa zicemwinking. Ai grija ce faci!
Pa-pa!

| Emeraude a răspuns:

Nu e corect cum incurajati voi furtul...

Răspuns utilizator avertizat
| malaua explică:

Nu e ditamai magazinu. dinpotriva. e destul de mic.

| Guess00 a răspuns:

Doamne stai ma cuminte ce naiba chiar daca se prinde ce doar ia ti-a dat nu tu i-ai luat laughing