| Andy091193 a întrebat:

M'am intepat azi in calcae cu un cui murdar si ruginit de afara, a intrat cam pina la jumatate in picior. Am facut vaccin antitetanos vre 3 ani in urma. Ce medicamente ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Sa speli locul ranii bine, si nu ar strica niste antibiotice. Du-te macar la doctorul de familie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A trecut cam mult timp de la vaccin, ar trebui sa mai faci unul.

| Fineas666 a răspuns:

Ar trebui sa mergi in secunda asta la urgente! acuma! serios! happy