| Danciu_Raul_1991 a întrebat:

M-am lasat de fumat si am fumat 8 tigari in 4 zile si tusesc si simt o durere in piept, gat credeti ce credeti ca e fara raspunsuri idioare report
Funda pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aCek1ng a răspuns:

Te-ai lasat brusc si organismul reactioneaza.
Asta este tusea fumatorului. Inevitabil. Nu e bine sa te lasi brusc de fumat. Am inteles ca este indicat sa te lasi treptat. 3 tigari pe saptamna apoi 2 si tot asa pana nu vei mai simtii nevoia.

| Danciu_Raul_1991 explică (pentru aCek1ng):

Acum fumez doar ocazional si vreau sa scap de tot cum fac?

| aCek1ng a răspuns (pentru Danciu_Raul_1991):

Cand simti nevoia de a fuma gaseste o activitate care sa te distraga.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Suna a cancer.