| passenger a întrebat:

Azi dimineata pe la ora 6:00 m-am sculat cu o stare de voma, dureri de stomac si ameteli. Nu stiam ce sa fac! Am cautat medicamente prin toata casa insa nu am gasit si m-am culcat din nou pentru ca nu ma mai puteam tine pe picioare. M-am sculat acum vreo 15 minute cu aceeasi stare. Pur si simplu ma simt molesita! Am mancat o felie de cascaval si imi vine sa vomit! Nici macar nu pot sta in picioare... Nu este raceala sigur! Si pe langa toate astea, cand m-am trezit simteam ca imi batea inima foarte rau, adica eram obosita si aproape gafaiam.
Ce poate fi?
PS: Am 15 ani si n-am avut niciun contact sexual pana acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Pofta de macare ai? Febra? Unde este localizata durerea(mai exact)?
Fugi la doctor la sectia de urgente(unitatea primiri urgente, upu), camera de garda gastroenterologie sau, daca nu ai pofta de mancare, la chrurgie generala.

| AcelasiOm12 a răspuns:

"m-am sculat " gresit tongue poate te-ai trezit ...altceva se scoala rolling on the floor.si in legatura cu intrebarea.Nu ma bag.Cred ca e o problema legata de fete(din cate am inteles esti fatatongue).Ele sunt in masura sa raspunda. Insanatosire grabnica

| AcelasiOm12 a răspuns:

Da sau poate fi o intoxicatie alimentara cum zice Star_7362 ...decat sa ceri parerea unor useri fara experienta mai bine te duci sa faci un control.

| marcyy93 a răspuns (pentru AcelasiOm12):

Hmmm cam aceeasi problema o am si eu de multe ori mai bine ai lua metroclopamidwinking

| gyzzard a răspuns (pentru marcyy93):

Metoclopramid e pentru greata, varsaturi. Mai ai doua diagnostice pe care nu le-ai acoperit: durerea abdominala si ameteala, fatigabilitatea.

| sbboy a răspuns:

Du-te la doctor!
Nu astepta sa-ti raspunda niste oameni fara pregatire medicala.
Cine stie ce prost se trezeste sa-ti dea niste sfaturi si ajungi in spital.

| Airinx3 a răspuns:

Intoxicare alimentara, dar cel mai bine du-te la doctor!