| Dennis_Px_2000 a întrebat:

Ajutor! Azi dimineata la 5 am inceput sa vomit, de atunci fac diaree si vomit intruna.Am luat 2 pastile de imodium,acum ma simt ceva mai bine,am mancat niste covrigei,am baut niste ceai ( nu prea mult ). Problema e ca daca stau in fund prea mult sau ma ridic din pat simt o greutate in piept, parca respir greu, parca ceva ma sufoca... ma simt foarte slabit... adica simt ca o sa cad din picioare si trebuie sa ma asez imeidiat de parca corpul meu ar ceda si am ameteli imi simt capul greu. am 14 ani. Ce sa fac? Va rog niste sfaturi pentru. ca nu mai pot sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pentru diaree se recomanda sa manci numai fiert si pentru vomă/greață manca branza de vaci. Ai facut ceva diferit in ultimele zile?

| Dennis_Px_2000 explică (pentru AtateaConditii):

Inainte de culcare am mancat paine cu margarina si cu gem facut in casa... asta e tot. am luat imodium si acum ma simt mult mai bine. mananc paine prajita cu branza si covrigei beau ceai etc...

| AtateaConditii a răspuns (pentru Dennis_Px_2000):

Bravo, eu am avut o migrena zilele astea si e asa groaznic parca nu mai faci parte din lume te simti aiurea de tot.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Sa mergi la doctor! Asta nu e raceala! sad

| Dennis_Px_2000 explică (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Pai la cum ma simt de abia merg la toaleta, de mers pana la doctor ce sa mai zic?
Nu e vorba de raceala, am mai patit asta acum cateva luni...
Dar de data asta a aparut problema cu statul in picioare sad. Cand o sa ma simt mai bine o sa merg la doctor