| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit cu o stare de rau azi dimineata la care bineinteles ca nu se putea sa lipseasca si arsurile care s-au ameliorat cu timpul. Stie cineva de ce? Nu sunt gravida. N-am mai avut contact sexual de 2 luni (si ala protejat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem, vorbesti de arsurile stomacale sau vaginale?

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru Violleta2022):

Arsuri stomacale

| Violleta2022 a răspuns (pentru adiiiinaXD277):

Arsurile stomacale sunt de la o posibila gastrita sau reflux esofagian.
Mancatul mult seara, face ca esofagul sa nu se inchida corect si atunci acidul din stomac ajunge pe gat si asa apar arsurile.
Acest lucru se poate prevenii cu mancatul unei cine mai usoare, cu 3 ore inainte de culcare.
Un truc ca sa nu mai urce acidul pe trahee si sa te usture, este sa dormi cu capul ridicat pe o perna mai mare sau 2 perne.
Aparent si bautul unei cesti de lapte, ajuta sa calmeze arsurile.

| adiiiinaXD277 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa ai ceva la ficat sau rinichi!

| Standt a răspuns:

Arsuri. Ficat/fiere bolnav(a).
Mergi la medic.