| eliiiza05 a întrebat:

M-am trezit dupa ce am dormit ziua dupa ce am mancat prazul si m-am trezit cu palpitatii, cu stari de voma si ameteli. Este normal? Tin sa mentionez ca mi se intampla destul de des cand dorm ziua amiaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai depinde si cât ce mananci.

| Ilovedinero a răspuns:

Normal da, bine nu.Nu trebuie niciodata sa mananci si sa dormi cu mai putin de o ora intre ele.Mancarea nu are timp sa se digere si cand te trezesti corpul tau intra intr-o stare de șoc.De ce crezi ca cina trebuie luata cel tarziu pana la 20:00? Pentru a avea timp sa se digere.Nu mai face asa caci in timp vei avea probleme mari cu ficatul

| eliiiza05 explică (pentru Ilovedinero):

Pai am mancat la pranz si am stat jum de ora si dupa m-am pus la somn.

| Ilovedinero a răspuns (pentru eliiiza05):

Nu ai stat cat a trebuit.Si pe langa exista si posibilitatea sa fi mancat mai mult

| ZokoZEW a răspuns:

Logic că nu este normal.Du-te la medic!

| AVAAVA a răspuns:

Posibil pancreasul sa nu funcționeze cum trebuie. Ar trebui pentru început sa eviți sa mai mănânci înainte de culcare, si bineînțeles un consult medical. Dormitul ziua și mai ales după masa este o problema.