| anonim_4396 a întrebat:

Mă adresez doar persoanelor epileptice, ceilalți nu răspundeți! Ce simțiți atunci când aveți o criză de epilepsie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e asa. Tu singur ai scris întrebarea aia în care ne povestea de vindecari miraculoase prin rugăciuni la Arsenie și alte personaje.nu mai da acum înapoi

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ești vindecat numai dacă ai credință! Și nu toată lumea se vindecă

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu ai zis ca ai vb cu Dumnezeu, deci ești din aia foarte credinciosi. Ca nu cred ca vb cu toată plebea, deci clar ar trebui sa te vindece

| Iote a răspuns:

Nu ma confrunt cu asa ceva. Dar TU trebuie sa stii ca sunt mai multe forme de epilepsie. Asa ca, fiecare simte altceva.

| Ezic a răspuns:

Simptomele variază în funcţie de aria cerebrală afectată de descărcările electrice anormale. De exemplu, dacă anomaliile electrice se produc în aria care controlează mirosul (localizată în profunzimea lobului temporal), atunci persoana poate percepe o senzaţie olfactivă intensă, plăcută sau neplăcută. Dacă anomalia este localizată într-o altă arie a lobului temporal, atunci pacientul poate percepe o senzaţie de deja vu, în care locuri necunoscute par foarte familiare. Dacă descărcările anormale afectează lobul frontal, atunci pacientul poate deveni incapabil să vorbească

| Ineys a răspuns (pentru Ezic):

Sigur l-ai lamurit. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Am și eu niste senzații asemănătoare despre care medicii spun că sunt atacuri de panică

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ai fost la medic si nu te ai rugat la Arsenie?

| Ineys a răspuns (pentru suntserios):

Asking the real questions.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mă rog și el mă va ajuta

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si atunci de ce ai fost la medic?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De ce? Pentru că Dumnezeu îți dă sănătatea, dar trebuie să lupți și tu pentru ea. Nu îți pică din cer