| Ramo137 a întrebat:

Ma, ajutor! nu am dormit deloc crying. adica eu nu dorm cam niciodata sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu dormi?! Se vede....Se vede si ca n-ai altceva mai bun de facut la ora asta decat sa pui intrebari aiurite.Ps tine-ti funda pentru tinehappy

| danielaxyz a răspuns:

Ceai de tei sau tinctura de valeriana

| Dumnezău a răspuns:

Asa,si? Nu ii inteleg pe cei ce se plang ca sunt insomniaci.E un lucru bun.Nimic constructiv n-a iesit vreodata din somn, sforaiala si lancezeala.Cauta-ti o activitate noapte, ca sa faci ceva constructiv, ca sa nu fii lodru si ziua si noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la cules porumb sau in orice caz, ceva munca agricola. O sa vezi ca seara abia astepti patul. Mai poti incerca de asemenea sa te angajezi undeva unde trebuie sa faci aceeasi munca, de exemplu ambalator. Si sa stai in picioare, tintuita locului.

| Ramo137 explică:

Nu merge nici cu pastile! si ROB3RT89 sa stii ca nu am ceva mai bun de facut daca te intereseaza, am pus intrebarea ca sa stiu si eu! poate ma ajuta cineva. ceaw

| MariaChrii a răspuns:

somnifere de asta s-au inventat pentru insomnie sau numara oibig grin la mine merge cu oile

| myruna2012 a răspuns:

Hei!
Nu mai fii suparat mofturos...
poate daca te vei culcaca mai tarziu. pe la 12 ..vei putea!

| Adryanna2000 a răspuns:

Lipsa somnului se datoreaza deseori stresului, grijilor si problemelor acumulate pe parcursul zilei.
Pentru a putea dormi mai linistit iti recomand pentru o scurta perioada de acomodare sa incerci sa consumi mai putina cafea si mai multe ceaiuri.
Deasemenea consumarea proteinelor provenite din alimente de origine animala nu vor face decat sa-ti ingreuneze somnul.
Seara trebuie sa incerci sa mananci mai putin si mai usor.Lipsa somnului se poate datora si problemelor de metabolism.

| NのON a răspuns:

laughing Nici eu nu am dormit ramo laughing lasa ca iarna o sa dormim noi:
"eu iarna dorm, mor de somn, in jurul scolii ma plimb, cu sabiuta pretind, (nu mai iesea rima)....to be continued

| NのON a răspuns:

Natalia. bag cel mai mare salam de vara in raspunsul tau...adica al meu... spor la salamior laughing