| Google123 a întrebat:

Ma doare capu deci ma doare tamplele stanga-dreapta pur si simplu nu stiu ce sa zic parerea mea ca ma trezesc dela 9-8 dar ma dor tampele mai bine zis capu am luat pastile sincer mi-a trecut ceva dar iar ma ia pe seara daca adorm nu mai simt dar dimineata ma simt ca cum as fi beat ma doare capu tamplele si nu beau am 12 ani, dau funda dar ajutati-ma si fara sa dau bani pe ceva..ca nu prea am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Numai sta asa de mult la calculator/tv, s-ar putea sa fie din cauza asta.

| Vi003 a răspuns:

La 12 ani chiar nu-i normal sa te doara capul. Acum, depinde ce pastile ai luat, banuiesc ca nu ce-ai gasit prin casa. Stai in soare, in curent, ai vreo sinuzita, te-ai lovit, iti apare masea de minte, sunt multe cauze, cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie si sa-ti dea o trimitere la Neurologie. Ai grija de tine!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Totul s-a intamplat de la faptul ca ai stat in curent.
Fa ceai de oricare si bea fierbinte.
Ia cate o pastila cand simti aceste simptome. (Parasinus recomand).

| johnnyboby a răspuns:

Ai stat in curent sau in incaperi cu aer conditionat. poate nu mananci bine sau nu te odihnesti destul.una din probleme ar fi tensiunea arteriala dar cred ca la varstra ta nu se pune problema.incearca sa nu mai dormi cu geamul deschis