| Robert000000 a întrebat:

Ma doare de 2 zile in dreapta DEASUPRA apendicitei ( e in linie cu buricu sau mai putin sus si distanta de vreo 4 5 cm) O fi nisip la rinichi si ma doare? Febra musculara ce ar putea fi.NU MA DOARE F TARE E SUPORTABIL cand apas ma doare ca o febra...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, durerile de rinichi nu le percepi in burta ci la spate, acolo unde-s si rinichii.
Dupa descrierea ta, este vorba de GAZE INTESTINALE, care iti dau aceste dureri de burta!
Bea 2-3 cani de ceai fierbinte si gazele se vor elimina, disparand si durerea odata cu ele.
Evita sa manaci ceea ce provoaca gaze: fasole boabe, varza, mazare, cartofi, sucuri de orice fel si bere. Toate produc gaze si pot duce la dureri de burta!