| Ada477 a întrebat:

Mă doare foarte rău stomacul. E posibil să mă doara pentru că am băut o sticla de o jumătate de cola pe stomacul gol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Daca ai baut-o si rece, e foarte clar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este posibil. Este plină de chimicale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este vorba de posibil, ci... absolut, de la aia de doare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, normal. Vezi că cola afectează si ficatul, si bila, in timp.
Mananca ceva. Si fa-ti un ceai de sunătoare si iti trece.

| Frank51 a răspuns:

Este posibil doar dacă ai probleme preexistente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Are sindrom gilbert, nu are voie sa consume asa ceva, eu personal i-am spus de zeci de ori ca nu are voie și nu înțelege, e bătută în cap. Trebuie sa aibă grija la alimentație, la bătrânețe le va trage rău.

| Lukasssz a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

E posibil. Eu nu am mai baut cola de multi ani, dar imi aduc aminte ca si mie mi se intampla asta dupa ce beam, insa nu ma durea chiar foarte rau asa cum spui tu. Vezi sa nu fie ceva mai grav. Ai si alte simptome?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am băut și 2 litri dar adevărul că nu am băut pe stomacul gol.

| TheStrategist a răspuns:

Cât de des bei Cola?

Răspuns utilizator avertizat
| David23445 a răspuns:

Normal ai grija ca cola are foarte mult zahar si este foarte periculoasa pentru inima eu nu mai beau cola de ani buni pepsi da dar rar ar trebui sa renunti la cola nu este buna deloc iti face foarte mult rau

| cosmogirl a răspuns:

Logic