| anonim_4396 a întrebat:

Mă doare o măsea și mi se mișcă. Nu este niciun cabinet stomatolog prin apropriere. Vă rog să îmi dați niște sfaturi și cum să scap de durere fără pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Cel mai bun remediu sa scapi de durere este sa alergi sau sa faci treaba, sa nu te gandesti la durerea aia, daca stai pe loc o sa te doara mai tare.
Trebuie sa faci asta minim 3 zile, dupa iti dispare durerea

| Mehachikome12345678910 a răspuns (pentru Andresso):

Din fericire, ieri am reușit să scap de acea măsea! Mulțumesc oricum!

| ValentinGabi a răspuns:

Dacă se mișcă rău mai mișcă-o tu cu degetele ușor poate iese si scapi de ea

| Mehachikome12345678910 a răspuns (pentru ValentinGabi):

Am încercat, dar mă doare foarte tare. Îmi rănește gingia de fiecare dată când o clatin.

| Mehachikome12345678910 a răspuns (pentru ValentinGabi):

Am încercat de multe ori să o mișc, dar nu cade. Nu mai știu ce pot face.