| silviuvisan123 a întrebat:

Mă doare partea dreaptă abdominala langa buric și parcă se duce puțin spre spate. La toți medicii la care am fost au zis că apendicita nu e, nu pot nici sa fac treaba mare deloc, foarte rar și scaune dure, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar constipatie cronica!
Pana nu iti schimbi dieta sa manaci numai mancarea sanataosa, constipatia aia nu va dispare, dimpotriva poti s afaci oculzie intestinala si chiar sa mori.

| Lupică27 a răspuns:

Esti constipat.

| Standt a răspuns:

Constipatie, nici o indoiala.
Apendicele nu asteapta sa gasesti tu diagnostic. Ala explodeaza in cateva zile.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Probabil colon iritabil

| Lidia09 a răspuns:

Durerea în partea dreaptă a abdomenului, lângă buric și care se poate extinde în spate, poate fi cauzată de mai multe condiții, cum ar fi infecții urinare, pietre la rinichi, inflamații intestinale sau chiar probleme de spate. Scaunele dure pot însemna constipație. Du-te la un medic care să-ți spună ce este, nu ce nu este, să-ți identifice cauza și să-ți prescrie medicament!