| rlr09 a întrebat:

Ma doare testiculul drept si partea abdominala dreapta...Nu ma doare foarte tare si mi se pare ca testiculul drept este mai lasat decat stangul. Poate sa fie de la infectie urinala? Daca nu atunci de ce ma doare? Nu ma doare tare rau iar testiculul ma doare maxim 1 minut si foarte incet...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andrei8805 a răspuns:

Vezi sa nu fie apendicul, mai bine mergi la doctorul tau de familie si cere-i parerea sau o trimitere la un cabinet de specialitate. Daca faci apendicita si nu te operezi, dai in peritonita si este foarte grav. Cat despre testicul, nu are ce sa te doara, doar poate te-ai lovit sau "a stat rau". Pozitia nu conteaza, scrotul se intinde si se strange.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Prietenul meu a păţit la fel şi a mers la spital. I-au gasit pietre la rinichi. Mai bine mergi la medic. Poate fi si o infecţie renala sau cum s-o fi numind