| YumiSukinanda a întrebat:

Ma dor picioarele in zona de sus d genunchi adica mai sus de genunghi si pe partea din spate, si nu e de la oboseala ca mama odihnit azi, ce sa fac sa treaca si nu pot nici sa sar sau de astea ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

Ai o febra musculara. Ia doua aspirine si relax.

| AliceThai a răspuns:

Poate stai jos prea mult, de exemplu in fata calculatorului!?!

| YumiSukinanda explică (pentru AliceThai):

Da

| AliceThai a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Atunci ridica-te la fiecare jumatate de ora si plimba-te prin camera (nu glumesc), evantual fa cateva geno si aplecari caci s-ar putea sa ai si probleme cu spatele in timp.

| Miaunet a răspuns:

Pai, uite, ai febra musculara(cred, ca de cele mai multe ori asa e) si mai sus de geninchi in spate este muschiul. dar mai pe scurt, da-te cu alifie. sper ca am ajutatbig grin