| Andreeabadea6585 a întrebat:

Mă dor sânii de o săptămână (trebuie sa-mi vina menstruația, cel puțin așa ar trebui) însă s-a făcut o lună și o săptămână de când nu mi-a venit. Nu o am regulată. Daca mă dor sânii și burta jos pot fii convinsă că trebuie sa vina sau se poate pune problema de sarcina? Precizez că sânii mă dor foarte rău

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, sînii te dor tocmai ca trebuie sa i ti soseasca ciclul, dar cum acesta este mereu neregulat nu sti cu siguranta data la care vine, durerea de sîni este un simptom. Ce varsta ai?

| Andreeabadea6585 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17. Am menstruație de la 14 jumate

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
draguta intrebarea, dar, nu cumva ar trebui sa o pui la ginecolog?!?
menstruatie e una, durere "foarte rau" e altceva, pentru ca semnaleaza o problema "FOARTE RAU", iar problema "foarte rau" inseamna ginecolog sau te ghemuiesti intr-un colt si mori cu tot cu lenea ta cu tot
(da, stiu ca nu sunt corect gramatical, phoock you Pruteanu, incercam sa repostez un citat ca sa obtin efect matret)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi tu ce știi, a fost cazul de un act sexual neprotejat ca sa se poate vorbi de sarcină? În orice caz, durerea de sâni e de cele mai multe ori simptom înainte de menstruație.

| tonyc7 a răspuns:

Probabil îi ai prea mari şi de-aia.winking