| thefortgod a întrebat:

M-a lovit un prost cu pumnul in spate. Pumnul a fost destul de puternic.In spate aveam si geanta cu niste carti.Acum ma doare spatele in zona toracica.Simt ca ma dor muschii, nu coloana.A mai patit cineva asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu crema voltaren ca iti trece cateva zile. apoi poti sa ii rupi si tu lui cocoasawinking

| thefortgod explică (pentru anonim_4396):

Hahaha,100% îi *** una!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te a lovit? Ca asa fara motiv nu cred ca a fost, ai facut tu ceva de nebunul te a lovit, esti fată sau baiat, ce varsta ai?

| Wr3nch a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am trecut pe strada si un nene s-a uitat la mine si a zis ca ma cutiteaza ca am geanta prea smecheralaughing Nebuni is destui.

| Sophieka a răspuns:

Ai putea sa ii faci plangere la politie...

| Digikey a răspuns:

Daca cel care te-a lovit mai are dinti, prostul nu este el.

| SingleForOne a răspuns:

OP a întrebat o curiozitate legată de sănătate, iar restul răspund din perspectivă etică. big grin ironic cum se înțeleg românii!

| SingleForOne a răspuns:

"A mai pățit cineva asta?"
Din perspectivă de sănătate, asta depinde de dezvoltarea fizică fiecăruia, unii având masă musculară sau osoasă mai tare, iar alții nu. Deci, este posibil să se întâmple astfel de dureri. Deasemenea depinde și de materialul genții, câte cărți aveai, cât timp ai purtat greutatea in spate, ulterior puterea fizica a oponentului, -toate acestea au efecte mai mult sau mai puține asupra corpului tău, limita ta de a căra; greutatea, durata de timp, "absorbția" de impact al pumnului, etc.

Dacă a mai pățit cineva? Da, destul de probabil.
Cum am rezolvat? Prin masaje, întindere, relaxare, și vizite la medic (in special). Nu ezita sa mergi la medic! happy

| SoHappy a răspuns:

E o contuzie cel mai probabil. Mergi la medic, e posibil sa ai nevoie de mobilizare pentru a nu avea urmări.