| SerialAdict a întrebat:

Ma mananca rau picioarele de la glezna in jos. Pe piele nu se vede nimic, dar cu toate astea mancarimea e atat de puternica incat nu asi rezista fara sa scarpin. Aveti idee de la ce e si ce pot face. mai ales azi cand farmaciile nu sunt deschise?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Pai ar putea fi de la o ciuperca sau o reactie alergica de la ceva, dar nu stiu ce sa iti recomand.mai bine ai consulta medicul de fmilie...

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pe mine ma mananca picioarele dupa aproximativ 2 saptamani de la epilare. ma fac cu ceara. ma dau cu o crema hidratanta si imi trece. d-na care ma epileaza a zis ca am pielea deshidratata si de aceea ma mananaca. nu stiu daca si la tine e la fel...

| a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Da dar a spus,, ma mananca picioarele de la glezna in jos".si nu prea cred ca cineva se poate epila pe laba piciorului, scuze pentru observatie sper sa nu te superi

| PrecioussGirl a răspuns (pentru ):

rolling on the floor) scuze nu am fost atenta big grin.

| Delia_Deliutza_1965 a răspuns:

Simplu, aveti o ciuperca inghinala si cand va spalati sporii ajung pe picioare.