| corina15 a întrebat:

nu stiu ce se intampla ca seara cand ma pun in pat ma mananca talpa piciorului si podul palmei si am observay ca dupa ce ma scarpin sub piele se vad niste buline albe care au un lichid. Aveti vreo idee'? dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste dishidroza palmo-plantara. Trebuie sa te vada un dermatolog pentru tratament (care nu este simplu, dar are rezultate bune).

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cât mai repede la un specialist dermatolog!
Pa, pa.

| dannys a răspuns:

Ai o alergie ca si mie mi se intampla la palma dreapta.

| Aly2 a răspuns:

Puroi sau ciuperca la picior.

| AnonimaPunct a răspuns:

E o infectie micotica