| claudiuflorin a întrebat:

Ma numesc Ticu Claudiu am 22 de ani si am o problema de sanatate. Am fobii am impresia ca ma lovesc de ceva, lucruri sau obiecte chiar daca muncesc sau fac dus (fac baie) am impresia ca ma lovesc de ceva. Cum pot sa trec peste aceasta problema, vreau sa fiu un om normal si atat si sa ma rog mai mult lui Dumnezeu poate ma ajuta. Mentionez ca m-am lovit din greseala din neatentie am dat cu capul in stalp, nu am vazut si am intrat cu fata in stalp poate de asta s-a declansat problema asta, si cand merg in oras nu ma simt bine ma lovesc mereu de ceva cand merg cu autobuzul am am parerea ca ma lovesc ca m-am lovit sau cand trec peste garduri cu tepi iar-si aceasta problema, dar nu ma lovesc dar ma doare in inconstientul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Nu cred ca te putem ajuta noi. Ai nevoie de opinia unui expert. Poate un pshiholog te poate ajuta.

| claudiuflorin explică:

Traiesc cu frica asta, cu teama... nu stiu ce sa fac sa revin la normal sau sa nu mai dau importanta sa zic ca nu s-a intamplat nimic.

| claudiuflorin explică:

Multumesc Andi Florescu... lasa-mi id-ul sa vorbim daca doresti.id-ul meu e mr_actorul7

| andiflorescu a răspuns:

Imi pare rau pentru tine si, cum a zis si Pirate, ar fi cel mai bine sa te duci la un psiholog de vreme ce totul se intampla doar in subconstientul tau, insanatosire grabnica!