| BlueScreen a întrebat:

Mai am o intrebare va rog, ma doare f tare in dreapta si de abia am stat azi in picioare si ma ustura tare cand urinez...nu am nici o scurgere sau vreun miros...credeti ca este de la rinichi cv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara, probabil cistita. Trebuie sa te consulte medicul de familie in cel mai scurt timp.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ai apendicita. Mergi urgent la medic! Eu era sa mor din cauza unei apendicite ne tratate la timp. Operatia (daca mergi urgent) este usoara si in trei zile te intorci acasa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ai o infectie, care netratata se complica! Pentru Dumnezeu, du-te la medic, de urgentă! Stiu ca consultatia te costa ceva, nimic nu e gratis, dar o faci pentru sanatatea ta. Ai un copil, are nevoie de mama!

| Gabitzu246 a răspuns:

S-ar putea sa ai vreo piatra la rinichi

| Answer17 a răspuns:

Nu e neaparat apendicita. cate-o data cand stai fara şosete prin casa poti pati la fel! si eu am patit de cate-va ori asa si nu am avut apendicita. dar daca zici ca te si doare ar trebui sa mergi de urgenta la spital pentru ca si daca nu ai apendicita s-ar putea sa ai probleme cu ovarele din cauza ca porti haine care se ridica si iti ramane spatele sau burta dezvelite. insanatosire grabnica!

| MariusBOGDAN01 a răspuns:

Pietre la rinichi.