| SilentRain a întrebat:

Mai are cineva spondiloza cervicala?
As dori să discut despre asta în privat, daca se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am de ani de zile. Faptul ca nu mai stau in vant (acum sunt pensionar) s-a mai ameliorat. Poate ca au contribuit si tratamentele! Eu am luat radacina de untul pamntului, am dat-o pe razatoare si am pus-o in spirt. Apoi m-am frecat ani de zile cu ea. Pentru cazuri urgente am folosit Piafen sau Algocalmin fiole. Apropo! Sunt amare ca fierea si Piafenul si mai si.
Ideea pe care mi-a spus-o primul meu medic este: nu se vindeca. Se poate ameliora, doar. Expresia lui a fost ca se vindeca cu pamant galben, zeama de coparseu si zeama de clopot.hee hee laughing