| Aundrea a întrebat:

Hey! Am si eu o problema.
Azi mi-a venit ciclul si maine am un "test" la sport.
Trebuie sa alergam si nu stiu ce sa fac.
Am auzit ca nu e bine sa faci efort cand esti pe stop.
Help! crying

Răspuns Câştigător
| alexuts28 a răspuns:

Atunci ai grija! Sportul este chiar recomandat, pentru ca atenueaza durerile, iar in timp vei avea fluxul mai scazut, dar nu efort foarte mare, pentru ca poti face hemoragie si vei ajunge de urgenta la ginecolog.Ii poti spune profesoarei despre "problema" ta si o poti ruga sa dea proba aceea saptamana viitoare, sau daca nu sa il faci doar cand se da proba, dupa sa stai pe banca.Iti iei un absorbant de noapte, sa nu te patezi si pantaloni inchisi la culoare.

5 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Poi astea sunt mituri, insa hemorahia va fi mai abundenta.ai putea sa ii zici profului ca nu poti sa faci.va intelege el, iar daca faci nu se intampla nimic grav doar va curge mai mullichid menstrual big grin

| gohsty a răspuns:

DAk faci efort poate sa iti curga mai mult dar, majoritatea persoanelor spun ca nici alergatul nu este ok.Eu am dat norma de rezistenta cand eram in situatia ta si nu am patit nimichappy

| RautateaTa a răspuns:

Ooops...te cred am trecut si eu prin asa situatii...pai uite daca faci educatia fizica cu o profesoara poti vorbi despre broblema pe care o ai si o rogi data viitoare sa dai tesul. daca faci cu un profesor fate ca schiopatezi sau ceva de genu ca te simi rau, daca tii rusine sa'i spui despre acea 'mica' problema.Bafta!

| Aundrea explică (pentru RautateaTa):

Din pacate fac cu un profesor si nu e chiar asa de bun sad. Si problema e ca imi e frica sa nu imi dea un 4 laughing. Pentru ca la el nu e "ceva neobisnuit".

| georgel1989 a răspuns:

Stai linistita ca nu e nici o problema. asta nu e asa efort mare sa alergi.