| Marixx a întrebat:

Uhm... Inca o intrebare laughing Maine am sport si sunt pe stop crying Ce sa ii spun profului (am profesor crying )... Ca daca ii spun ca 'am o problema' si ca nu pot sa il fac, incepe s zica, aaah, da' ce problema ai? Ca mereu ai probleme straight face Cum sa ii zic dar sa si inteleaga capu' ala sec laughing?

Răspuns Câştigător
| Morrígu a răspuns:

Îi poţi spune simplu că ai o problemă iar el te întreabă ce problemă iar atunci îi spui ' probleme de fete '. Proful meu înţelegea doar când spuneai ' am probleme ' şi te ţineai cu mâna de burtă.

Salut.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nevoie sa-i spui nimic. Este recomandat sa faci sport in timpul menstrei, daca faci luna de luna, in cateva luni vei vedea ca fluxul si durata menstrei se vor reduce. Pur si simplu schimba-ti tamponul imediat inainte de ora de sport si imediat dupa ea si fa sport normal.

| Marixx explică (pentru Brigaela):

L-as face, dar faza e ca ma doare burta foarte rau cand sunt pe sto[, si prostul ana nu intelege... Si mai bine decat sa ma patez, as incerca sa-l duc cu zaharelu' laughing

| Brigaela a răspuns (pentru Marixx):

Daca ai face sportul, in 2-3 luni nu ai mai avea acele dureri. Sa-ti fie rusine ca vorbesti asa de profesorul tau, de care te desparte un munte de carti. sa nu crezi ca el nu intelege de ce incercati voi sa mintitit, dar stie ca este in interesul vostru sa faceti sport la menstruatie si ca asta va va ameliora simptomele, durata si fluxul, ceea ce in viata voastra viitoare va va ajuta extrem de mult. Asa ca desi ar trebui sa va lase in pata Domnului, sa va platiti singure propriile prosii, incearca cu delicatete sa va faca sa faceti ce este bine pentru voi. Si in loc de multumiri, tu te comporti ca la usa cortului si il vorbesti cu rau. Nu il duci cu zaharelul, fiindca este mai inteligent decat atat, iti faci tie un mare rau si peste vreo 10 ani, cand va trebui sa faci fata la activitati grele in timpul menstrei, o sa plangi in pumni prostia si inconstienta de acum.

| mona a răspuns:

Spune-i adevarul, va intelege pentru ca sigur s a mai intalnit cu astfel de cazuri

| EuElyEla99 a răspuns:

Bunahappy ii spui ca ai probleme de ordin fiziologichee hee si va intelegehappy..asa fac si eu (cand n-am chef de sportblushing)
Dar, cel mai bine, ar fi sa faci sportul...chiar daca esti in perioada aceea, a luniiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îi spui pur şi simplu:
Scutită de zi, nu pot face sport!
Te pup!