| Gabriela11226 a întrebat:

Hei! Astazi am ed.fizica ( sport)
Daca alergam ce fac?
Am menstruatie. daca-i spun dnei nu ma crede...
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca menstruatia ti-ar putea crea probleme atat de mari sau de asa natura incat sa nu poti participa la ora de educatie fizica.In cazul in care totusi disconfortul provocat de absorbant te-ar afecta la alergat ii spui pur si simplu profesoarei care va trebui sa te creada pe cuvant.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cum sa nu te creadă? Nu a auzit de menstruație? Profesorii de sport te scuza automat în perioada ăsta.

| Gabriela11226 explică (pentru minrest):

Nuuu,serios nu ma crede... odata mi.a sclantit piciorul, i.am dat si scutire si mi.a pus absenta...
E o nesuferita dna asta.O sa ma faca de ras!
Am sa rog colegele mele sa dam la cos

| minrest a răspuns (pentru Gabriela11226):

Gabriela, eu am crezut ca ai problemele obisnuite ale fetelor la ciclu, si de aia nu poti alerga, citind raspunsul castigator vad ca pe tine te jeneaza absorbantul, pai alearga linistita fetito. Vad ca vi se da degeaba o scutire pe luna, cand stati pe margine sau chiar plecati ( daca ar fi sa ma iau dupa tine). Apropo, scutirea de miscare la ciclu este stabilita prin lege, nu poate sa nu ti-o dea. La revedere.