| AsulDePika a întrebat:

Mam dus pana la unchemiu acasa sa facem un gratar si nu stiu ce a vazut el ca am urchile murdare. oh go on si a folosit niste betigase de urechi. Si eu am simtit ca lea bagat prea adanc si ma cam durea putin... si i-am zis sa inceteze dar el a zis ca stie ce face oh go on, dupa aceea aveam urechile infundate si daca incercam sa ma scobesc in urechi sa incerc sa le desfund ma durea putin simnteam ca inteapa dar nu-mi curgea niciun lichid nimic... VA ROG ajutati-maAAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZoeyMe a răspuns:

Nu e bine sa folosesti betisoare de urechi nici in conductul auditiv, decat daca intri foarte putin acolo.Tot ce a facut el e sa-ti impinga ceara spre urechea interna si asa ti s-au infundat.Nu incerca sa o scoti tu. Poate ti se face dop ce ceara sau ceva.Ar fi bine sa consulti un medic in caz de te-a zgariat in ureche pentru a nu se produce o infectie.Nu cred ca este foarte grav totusi.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Ma bucur ca te-am ajutat.Multumesc pentru funda.

| biutzaB a răspuns:

Du-te la doctor... URGENT