| Dinara a întrebat:

Mama la serviciu din greșeala s-a spălat pe mîini cu apa foarte fierbinte, venind acasa mainile i s-au înroșit si au apărut un fel de bubițe.
A fost la medic si i-a prescris niște medicamente, după ce le-a baut s-a umflat deja pe fata si i-a apărut roșeața.
Vreau sa imi spuneți niște remedii naturale cum ar putea scapă de umflaturi si roșeața atat de pe fata, cat si de pe maini.
Imi fac griji si nu as vrea sa mai bea medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Incearca cu niste biter "taina naturii", diluat cu niste apa fiarta si racita. Si intern si ext.
Extern cred ca mai merge si "Biter romanesc", tot diluat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru arsurile de pe maini spune-i sa mearga la farmacie sa cumpere Sudocrem. Este o crema foarte buna pentru astfel de arsuri.

Pe fata probabil este o alergie la medicamentul pe care l-a luat. Spune-i sa intrerupa tratamentul si trece de la sine. Nu recomand nimic de la farmacie naturista. Am luat si eu odata pastile care proteja ficatul. Am facut alergie. Ma umflasem la fata.

| Panzer1945 a răspuns:

Sa mearga la o farmacie naturista.

| Maximilian_Dominic_1997 a răspuns:

Simplu! Ulei... se da cu ulei... dupa un timp se spala si îi trece usturimea si bubele!