| Darya_2548 a întrebat:

Mamei mele i se umfla gleznele si laba piciorului cam de vreo luna... ce remediu natural stiti? Dau fundita! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Edemele picioarelor apar cel mai frecvent in insuficienta cardiaca, insuficienta renala, aport proteic scazut, ortostatism prelungit etc. Spune-i mamei tale sa se duca la doctor, la un specialist pe medicina interna si sa se investigheze pentru ca umflarea picioarelor e doar un semn ca se intampla altceva in organism. Nu incerca cu remediu naturist pentru ca e inutil. Ca si medicamente pe moment poti sa ii dai diuretice de tipul Furosemidului sau Spironolactona. Convinge-o sa se duca la medic totusi

| mymed a răspuns:

Orice edeme la nivelul membrelor inferioare ar trebui investigate, nu puse doar pe seama statului prea mult in picioare si a insuficientei venoase sau tratate naturist.

| cryssu2008 a răspuns:

Tratament de la Forever cu aloe vera! Pentru detalii suplimentare detalii cu mesaj privat.

| Ciprian16 a răspuns:

Este stresata acest factor este ff important, si statul prea mult timp in picioare incearca pe www.sfatuldoctorului.ro