| anonim_4396 a întrebat:

Mananc prea mult in ultimele luni, practic nu pot sa mananc mai putin ca imi este foame, non stop trebuie sa manan ceva fie ca e dulce sau sarata, dupa cina mananc mancare multa si apoi mai mananc niste seminte ca sa simt ca mananc cevabig grinmomentan am 54 kg si 1, 60am putina burta dar in rest sunt okbig grince pot face sa scap de asta? niste pastile pentru ati piere pofta de mancare exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Investigheaza-te sa nu ai diabet. daca mananci mult si totusi nu te ingrasi pe cat mananci, e posibil sa suferi de diabet.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Miscarea ajuta la asimilarea mai buna a proteinelor. Saptamana viitoare se incalzeste, profita. Daca iei vitamine, fa o pauza. Si vezi ca totusi nu te imbolnavesti daca mananci mai putin. Incearca. Lasa un sfert de mancare in farfurie si ridica-te brusc, strange masa si in 3-4 minute uiti ca nu te-ai saturat. Mai bine te smulgi din starea asta decat sa ajungi ca o minge de plaja.

| nestlebaby a răspuns:

Suspicioasa pofta ta de mancare... sigur nu esti gravida? Un pont bun pentru tine:legumele crude si fructele tin de foame.intre mese mananca un mar, o banana, o portocala...etc.sau o salata mai mica cu muuulta verdeata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ai 15 ani? ma lesi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori esti foarte stresata, ori nu ai activitate. Incearca sa faci un exercitiu de vointa prin care sa-ti impui sa nu mananci timp de 15 min de ex. pentru inceput, mai multe zile la rand, dupa care cresti perioada de timp, pana cand ajungi la 1h si 30 min. In acest timp daca simti nevioa de a manca apeleaza la urmatorul truc: bea un pahar de apa plata, incalzita la putin peste 37 grd C, cu inghitituri mici, vei vedea ca functioneaza. Succes!