| VrRos76 a întrebat:

Măștile faciale sunt bune pentru față?
Ma refer la alea cu cărbune și argilă.
Dar uleiul de cocos este bun pentru față?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ambele sunt bune in condiții specifice

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sunt bune acele masti dar depinde si pentru ce le folosesti si de tipul tau de ten. Exclus sa iti pui ulei pe fata, indiferent de ce ulei este vorba. Nu face decat sa iti blocheze porii si astfel o sa ai puncte negre de toata frumusetea.

| Gabriel2424 a răspuns:

Da, pentru fața sunt măștile cu cărbune, uleiul de cocos este bun pentru hidratarea pielii, indicat dupa ce folosești o masca cu argila sau cărbune, care elimina impuritățile.