| cccca a întrebat:

Mi-a aparut de cateva zile sange pe chiloti si sunt foarte speriata ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil prima menstruatie. Cati ani ai?

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa te sperii. In viata fetelor, asa se intampala la varste apropiate celor de 10,(mai rar ) 11, 12, 13 ani. Aceasta este atentionarea ca ai intrat pe fagasul normal din viata fetelor si a atator femei si ca acum esti putin intr-o schimbare. Daca mama ta nu a vorbit cu tine desprea asta, poate ca acum o va face, dar nu te speria este ceva foarte normal insa va trebui sa inveti sa stii care este data, cand va trebui in urmatoarea luna sa iti vina iar si sa ai grija si sa ai absorbante la tine ca sa nu te patezi. Trebuie sa faci mai putin sport la scoala, sa te menajezi la efort si sa fii mandra ca esti Mare acum. Te sarut si numai bine si daca vrei imi poti scrie sa iti mai dau cateva sfaturi. Lucien.

| JeSa a răspuns:

laughinguffftongueviata, ti-a venit menstruatia blushingbig grin

| hamsterx a răspuns:

raised eyebrows cam ciudat ca nu stii despre aceste pete pana acum.depinde c varsta ai, dar eu zic ca e vorba despre menstruatie. spune`i mamei tale si da fuga la magazin si ia`ti niste absorbante sa nu te patezitongue

| stillhartu a răspuns:

Ai devenit femeie!(dezinformata.)

| AdaIoana18 a răspuns:

Ai avut prima menstruatie? Daca nu este foarte normal nu ai de ce sa iti faci griji, iar daca ti-a venit ar trebui sa faci un consult ginecologic. Incearca sa stai de vorba cu mama ta despre acest lucru daca este menstruatie ea iti va explica in totalitate. Mult succes!

| lololololol a răspuns:

Ciclul, menstruatie.

| BabyPink a răspuns:

Ketchup laughing
Pur şi simplu ţi-a venit ciclul.

| Diiana232997 a răspuns:

Da.este menstruatiabig grin

| Cryssy a răspuns:

Nu te speria. Inseamna ca ti-a venit prima menstruatia. Vorbeste cu mama ta despre asta. happy E ceva normal.

| warwara a răspuns:

Menstruatie happy

| eeeeeeeeee a răspuns:

O sa mori!laughing

| Crucified a răspuns:

Science fiction rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? 11-13=prima menstruatie; peste 13 daca ai avut deja prima menstruatie, te duci la medic. Oricum, ar trebui sa ii spui mamei tale, ea iti va explica ce inseamna si cum sa procedezi in aceasta situatie. Nu este nimic rusinos ci NORMAL. Toate femeile au asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singe, ce sa fie? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpio, hai ca nu se moare daca singereaza chilotzii rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fata sau baiat?

| Ingerash Tsacanit a răspuns:

Menstruatia.
Nu ai de ce sa te speri!
Nu este nimic grav!
Eu inca astept. laughing

| cccca explică:

Glumeam stiu despre ciclu si nu sunt speriata doar voiam sa vad ce scrieti