| cccca a întrebat:

Mi-a aparut de cateva zile sange pe chiloti si sunt foarte speriata ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Iti zic eu, dar sa nu mai zici la nimeni don't tell anyone
Este sange pe chiloti.

| HappyPills a răspuns:

Esti femeie! [sa nu te sperii, e de bine]
vorbeste cu mama ta, nu-ti fie jena [ si mie mi-a fost la inceput]

| michy a răspuns:

Ce varsta ai? E probabil sa-ti fi venit menstruatia. Spune-i mamei tale si te ajuta ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este unfel de pubertate(adica schimbari) sa nu-ti fie teama e normal ca la 11-12 ani si mai mult sa iti curga sange nu numai la femei se intampla si la barbati doar ca nu e sange e altcevabig grin asa ca e normal ca sa nu-ti mai "apara pe chiloti" foloseste chestiile alea care se pun si absorb sangele parca se chemau DISCREET dar nu stiu cum se cheama (asta e firma cred)

| roby96 a răspuns:

Daca ai peste 13-14 aecea este menstruatiabig grin.Trebuie sa incepi sa iti pui tamponbig grin