| Marina01 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 13 zile! Nu stiu ce sa mai fac, am tot asteptat dar deja imi pun intrebari referitoare la cauza, am facut chiar si un test de sarcina si a iesit negativ, deci alta este cauza, probabil ca stresul din ultima perioada ar putea fi de vina, ce credeti, vi s-a intamplat? Mentionez ca niciodata nu am avut un ciclu regulat dar acum intarzie prea mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Extracte de mladite de zmeur" (picaturi, nu fiole) si intr-o saptamana se rezolva.
Te costa in jur de 20 de lei, este un tratament naturist, so no harm.

| pilaf a răspuns:

De obicei când întârzie menstruația fără a fi vorba de o sarcină, este vorba de un deficit de progesteron (hormon).

Desigur, se pot face niște injecții care reglează acest lucru, dar cel mai bine ar fi să obții un diagnostic pus de un medic ginecolog, care e cel mai în măsură să-ți dea un tratament în urma unui consult.

| Marina01 explică (pentru pilaf):

Ideea e ca eu am si o infectie urinara de vreo 7-8 zile de care nu scap...si ma gandesc ca ar putea fi unul din motive...

| pilaf a răspuns (pentru Marina01):

Tot ce-i posibil... Mai bine mergi la doctor, e singurul în măsură să se pronunțe, după ce te consultă.