| TPUnoob a întrebat:

Mi-a intrat un tep negru in picior si-am incercat sa-l scot cu penseta dar am luat doar capul si nu pot sa ajung la fund. Intrebarea e trebuie sa-i fac ceva sau o sa dispara el pe parcurs?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| acsva a răspuns:

Ar fi bine să faci o vizită spitalului din zona ta, pentru că există riscut unei infecții. Și la spital, procedura ar dura maxim 5 minute, fără dureri, și igienic. Multă sănătate!

3 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Dezinfectează un ac de cusut şi râcâie locul unde e bagat, până se face loc să il scoţi. Dacă il laşi acolo, "coace", adică se infectează.

| TPUnoob explică (pentru Necunoscut112):

In cate zile se infecteaza?

| Badboi a răspuns:

Soluția ar fi sa te muti pe alta categorie