| AbbyPunctSiDeLaCapat a întrebat:

Mi-am prins degetul in usa. Il simt un pic amortit, ma cam doare cand il misc, dar vanataia nu e prea vizibila. Insa e umflat destul de mult... Cam in cat timp trece ( si durerea, si umflatura )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

O sa-ti treaca in cateva zile daca nu e nimic grav. Unge-te cu un gel antidurere(se gaseste la farmacie) sau pune putina gheata si ai rabdare sa iti treaca.

Daca umflatura nu iti trece in cateva ore si nu poti sa iti misti degetul mergi la medic sa iti faca o radiografie.