| Marioroberto99 a întrebat:

Mi-am scos piciorul din ghips am aproape o luna, merg bine și de câteva câteva zile mi-am luat o genunchiere AZI MI-AM ÎNDOIT UN PIC PICIORUL ȘI A TROSNIT ROTULA DE 2 ORI MA DOARE UN PIC, E CEVA DE RĂU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu e de rau, stai linistit.

| adryang78 a răspuns:

Nu este de rău. După cum a zis colegul, e vorba de mobilitatea scăzută. Nu forța, încearcă exerciții ușoare în fiecare zi. Și ar fi bine să consulți și un fizioterapeut.

| StimabiluI a răspuns:

Probabil este de la lipsa de activitate, piciorul stâng în ghips o lună, articulația genunchiului și-a mai pierdut din mobilitate.
Încercă să nu forțezi prea mult genunchiul, începe cu mișcări ușoare până revii la normal.
Dacă durerea persista poți să consulți un doctor.