| TheLonelyOne a întrebat:

Salut, am o problema cu unghiile. As avea nevoie de ajutor pentru ca ma doare partea cu carne a unghiile(cea de unde incepe unghia), uneori cand strang de ea ma doare foarte tare si iese puroi, cred ca am facut o infectie, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Singurul lucru inteligent,dar si urgent, este sa mergi la medic.Ia o trimitere de la medicul de familie, mergi in Policlinica(asta ca sa nu platesti nimic). Doar acolo, o sa vada medicul ce este si o sa-ti dea tratament, sigur cu antibiotice.In cazul in care vei fi nevoit sa iei antibiotice, sa iei si un medicament care sa-ti apere mucoasa gastrica!

| daniel18 a răspuns:

Pai du-te la doctor unghia aceia trebuie sa o opereze nu-i de joaca...
si mama o avut asa ceva si o trebuit sa fie operata... bafta