| raluca87 a întrebat:

Mi-au aparut acum cateva zile niste bubite pe maini si picioare, in special pe degete, nu sunt multe. dupa un timp s-au mai marit in diametru. au in centrul lor un punct rosu. ma mananca, dar in acelasi timp ma si dor. mi-au mai aparut si inainte, dar au trecut de la sine dupa o perioada. ce ar putea fi? va rog sa imi raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Posibil sa fie scabie (raie). Mergi la dermatolog.

| andrei90tm a răspuns:

Poate ai o infectie sau poate esti alergica la ceva cu care ai facut contact in ultima perioada.
eu iti recomand sa faci o vizita la medicul de familie. el va sti cel mai bine ce problema ai happy
Numai bine!

| SunShine a răspuns:

Pai pot fi alergii sau de la tantari nu se stie depinde sunt mai multe solutii...

| FLAViЯ a răspuns:

Poate sa fie scabie, te poti trata cu solutie de benzil benzoat, se vinde in bankute la farmacie...

| Daliana :) a răspuns:

S-ar putea sa fie varicela thinking Cel mai indicat ar fi sa te duci la medic. Sau intreaba la o farmacie happy S-ar putea sa fie o banala alergie, dar si alergiile trebuiesc tratate. Sper sa n-ai varicela sau ceva in genu' big grin