| sweety_2724 a întrebat:

Mi-au aparut niste brobonite pe maini.Sunt rosii.Cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pe vremea asta transpiri usor, iar pielea se irita din cauza transpiratiei si a prafului. Plus ca, tot cu tastatura si mause-ul, mainile tale iau mereu contact cu tablia biroului, si prin asta se irita mai tare.
Recomandare ca sa treaca: amesteca 2 linguri otet intr-o cana cu apa si tamponeaza bubitele dupa ce te-ai spalat mai intai cu sapun, contiuna operatia asta mai mult timp, si lasa pielea sa respire cat de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Byclick a răspuns:

Probabil e exema, incerca cu Clotrimazol. Daca nu merge, viziteaza medicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut problema asta, numai ca m-am dat cu o crema, Retin A. E foarte buna, am scapat de ele destul de repede.

Succes! happy

| dora0304 a răspuns:

Mergi la un cabinet medical cu specialitatea dermato-venerice.