| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste puncte rosii pe dosul mainii la muschi. faza e ca imi apar in acelasi loc periodic imi trec repede dar oricum e ciudat. ce ar putea fi? sunt multe puncte doar pe o portiune de 5 cm de piele.nu sunt iesite in relief, adica nu se simt daca dau cu mana. intr-adevar am consumat un aliment de la care fac intotdeauna o alergie usoara.dar nu cred ca de la asta sa imi iasa mereu in acelasi loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Dupa parerea mea este sau o alergie sau o iritatie.

| anonim_4396 explică (pentru ZEU93):

De ce apare mereu in acelasi loc?

| ZEU93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca este o iritatie sau porti o haina care irita anume acolo sau tii mana aia pe ceva mereu, nu stiu sigur sa-ti zic. Chestii de genul pot aparea si de la soare sau orice altceva. Daca te deranjeaza foarte tare poti merge la un dermatolog.