| anonim_4396 a întrebat:

Buna, saptamana asta mi-au aparut doua cosuri pe obraz mai spre maxilar si precizez ca nu am avut pana acum astfel de cosuri in zona aia. Sunt niste cosuri(par a fi cosuri) neumflate pur si simplu rosii si nu sunt iesite in relief, sunt pur si simplu puncte rosii. Ce ar putea fi si cum scap de ele?

1 răspuns:
| SEMIHA a răspuns:

După cum descrii problema, pare a fi o alergie. Mergi la farmacie, te prezinți cu "problema" și o să îți dea ceva pentru asta. Dacă persistă, mergi la medic.

Iar dacă ești la vârsta pubertății este și asta o cauză. În orice caz, medicul îți va spune totul.