| denisa1120a a întrebat:

Mi-au aparut pe piele pete putin rosiatice si daca ma scarpin devin aspre si se cojesc iar apoi prind coaja.Am cautat pe internet dar niciuna dintre bolile dermatologice nu au aceste caracteristici.Le am de cateva sapatamani dar nu au trecut.Ma gandesc ca nu e pielea destul de hidratata.Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AncaMads1809 a răspuns:

Mergi la doctor!winking

3 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Du.te la medic!

| DrLolo a răspuns:

Unge cu Aciclovir crema inainte de a aplica crema uitate pe prospect si aplica pe o poriune mica a pieli afectate crema pentru a observa daca sunt efecte secundare (Dar mai bine ar fi sa mergi la un Dermatolog cat mai repede)

| savalucian a răspuns:

Zona zoster?